Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Sancja Szymkowiak, zakonnica
Dziś jest: Czwartek, 18 sierpnia 2022

RADOM

Ognisko koronawirusa w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu. Nowe dane

czwartek, 19 listopada 2020 12:22 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

98 pacjentów szpitala psychiatrycznego w Radomiu zostało zakażonych koronawirusem - informują służby prasowe marszałka województwa mazowieckiego. Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia.

Sytuacja epidemiczna w Samodzielnym Wojewódzkim Publicznym Zespół Zakładzie Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu na dzień 18 listopada 2020 roku nie była dobra. Koronawirusem było zakażonych 98 pacjentów. Najwięcej w Zakładzie Opiekuńczo–Leczniczym Psychiatrycznym dla kobiet - 87 pacjentek i 6 osób z personelu medycznego. W męskim ZOL zakażonych zostało 7 pacjentów i 3 osoby z personelu medycznego. Na pozostałych oddziałach liczba zakażonych wynosi od 1 do 2 pacjentów.

6 lekarzy i 34 pielęgniarki przebywają na zwolnieniach lekarskich z powodu izolacji lub kwarantanny Obecnie z powodu ognisk epidemiologicznych wywołanych COVID-19 nie ma przyjęć planowych na oddziały psychiatryczne P-1, P-2, P-3, P-4, P-5 oraz ZOL. - Pacjenci na oddziały psychiatryczne przyjmowani są jedynie w stanie zagrożenia życia. Wykonywane są czynności mające na celu likwidację ognisk epidemicznych - informuje Marta Milewska, rzecznik marszałka Mazowsza.