Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Dobre informacje dla szpitala na radomskim Józefowie

sobota, 21 listopada 2020 13:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na radomskim Józefowie zostanie wybudowany Szpitalny Oddział Ratunkowy. Informację potwierdził marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, który jednocześnie poinformował, że przyszłoroczny budżet województwa - z powodu walki z koronawirusem - będzie skierowany głównie na inwestycje w obszarze służby zdrowia.

- Nie myślimy, by ograniczać środki na inwestycje z powodu koronawirusa. W trakcie posiedzenia zarządu województwa mazowieckiego przyjęliśmy projekt budżetu na 2021 roku. Będziemy koncentrować się na realizacji zadań w obszarze zdrowia i wszystkie zaplanowane inwestycje będą realizowane. Do budżetu wpisaliśmy również inwestycje w szpitalu na radomskim Józefowie. Liczymy na środki, które zostaną pozyskane z funduszy unijnych - powiedział marszałek Adam Struzik, który był gościem Radia Plus Radom.

Krzysztof Zając, wiceprezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu:

Nowy SOR na Józefowie ma mieć ok. 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Będą tam wszystkie pomieszczenia, które według wymogów ministerialnych powinny na SOR-ach się znajdować wraz z ortopedią, interną, czy kardiologią. W nowym budynku będzie też możliwa szybka izolacja pacjenta. Koszt budowy to ok. 50-70 mln złotych.