Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

RADOM

Wydłużono śledztwo w sprawie Radomskiego Centrum Sportu

niedziela, 22 listopada 2020 11:29 / Autor: Radosław Mizera
foto: MOSiR/FB
Radosław Mizera

Do 22 stycznia przyszłego roku wydłużono śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa, dotyczącego okoliczności związanych z przetargiem na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Postępowanie jest prowadzone na wniosek Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Z kolei lubelska prokuratura na wniosek radnych PiS od sierpnia bada, czy na budowie hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego przy ul. Struga nie popełniono przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych przez inwestora.

Z informacji, jakie uzyskaliśmy od Beaty Galas, rzecznika Prokuratury Okręgowej w Radomiu wynika, że śledztwo w sprawie wniosku MOSiR nadal jest w toku. - Gromadzona jest dokumentacja. Prokuratura zwróciła się o dodatkowe dokumenty do MOSiR. Postępowanie zostało przedłużone do 22 stycznia 2021 roku i prawdopodobnie w tym okresie zostanie podjęta ostateczna decyzja w tej sprawie - informuje prokurator Galas:

Przypomnijmy, że MOSiR podejrzewa, że podmiot, który wygrał przetarg oraz inny podmiot, który nie brał udziału w przetargu podejmowały działania, które doprowadziły do skutecznego uchylenia się przez podmiot wykonawczy od zawarcie umowy bez ponoszenia kosztów finansowych. Zabezpieczeniem zgodnie w warunkami przetargowymi było wadium w wysokości 500 tysięcy złotych. Natomiast zdaniem zamawiającego podjęte w odpowiednim czasie działania pozwoliły firmie, która wygrała przetarg uchylić się od umowy bez ponoszenia kar finansowych. Obecnie prokuratura bada okoliczności zawarte w zawiadomieniu oraz dokumentację związaną ze sprawą.

Dodajmy, że w sierpiniu politycy PiS złożyli do prokuratury w Lublinie zawiadomienie w sprawie zbadania, czy na budowie hali widowiskowo-sportowej i stadionu piłkarskiego przy ul. Struga nie popełniono przestępstwa niedopełnienia obowiązków służbowych przez inwestora.

Budowa hali widowiskowo-sportowej oraz układu drogowego ma się zakończyć do 30 kwietnia, a stadionu do 31 grudnia 2021 roku.