Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

RADOM

Nie masz czasu w dni robocze? Oddaj krew lub osocze w sobotę!

poniedziałek, 23 listopada 2020 11:15 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu wychodzi naprzeciw krwiodawcom, którzy chcą oddać krew lub osocze, ale w ciągu tygodnia nie mają na to czasu. Centrum otwarte będzie przez dwie soboty, być może uda się tę tradycję podtrzymać.

Wprawdzie każdemu krwiodawcy i dawcy osocza - obok posiłku regeneracyjnego w postaci czekolad - przysługuje zwolnienie z pracy, nie każda osoba oddająca krew czy osocze chce z tego przywileju skorzystać. Krwiodawcy odkładają wtedy wizytę w centrum, czasem na kolejny tydzień, czasem na dzień wolny. Zdarza się również, że szukają akcji wyjazdowych w miejscu zamieszkania. Zdarza się, że z przyczyn czysto technicznych koniec końców krwi nie udaje się oddać, a przecież tego drogocennego leku cały czas brakuje.

W związku z tym Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu otwiera się na krwiodawców również w soboty. - Nie w każdą sobotę możemy zaprosić krwiodawców do siebie, ponieważ zaplanowane są już akcje wyjazdowe, więc personelu nie ma na miejscu. Jednak teraz nadarza się taka okazja, więc już dziś gorąco zachęcamy do włączenia w plan soboty wizyty w naszym centrum - zaprasza Katarzyna Stanios z RCKiK w Radomiu.

Stacja będzie czynna w dwie soboty, 28 listopada i 12 grudnia w godzinach od 8.00 do 12.30.

Cały czas brakuje krwi, wśród najbardziej potrzebnych są grupy: 0 RH-, A RH+, A RH-, B RH- i AB RH-. Stacja zachęca również ozdrowieńców, którzy przechorowali COVID-19 do oddawania osocza. Wszelkie szczegóły, dodatkowe informacje i numery kontaktowe, ale również harmonogram odbywających się cały czas akcji wyjazdowych znaleźć można na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu