Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Agnieszka, dziewica i męczennica
Dziś jest: Czwartek, 21 stycznia 2021

RADOM

Uratujmy święta! Ruszyła 24 Świąteczna Zbiórka Żywności

poniedziałek, 23 listopada 2020 20:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Banki Żywności
Elżbieta Warchoł

Pod hasłem: Święta godne, a nie głodne - od 23 do 28 listopada w całej Polsce odbędzie się 24 Świąteczna Zbiórka Żywności.

W tym roku z powodu pandemii zbiórki w sklepach będą prowadzone bez udziału wolontariuszy! Tak jak dotychczas klienci będą mogli przekazać potrzebującym artykuły spożywcze o długim okresie przydatności do koszy stojących przy kasach. Akcja potrwa od 23 do do 28 listopada w ponad 2 000 sklepów w 537 miejscowościach w całej Polsce. Tylko w samym Radomiu pomóc będzie można w 46 sklepach!  Do akcji przyłączyły się sieci i placówki handlowe między innymi w: Pionkach, Końskich, Kozienicach, Skarżysku - Kamiennej, Skaryszewie, Starachowicach, Stąporkowie, Szydłowcu czy Zwoleniu.

Dodatkowo Banki Żywności uruchomiły charytatywny sklep online: www.zbiorkazywnosci.pl, w którym do kupienia są wirtualne produkty. Za zebrane pieniądze Banki kupią żywność dla osób w trudnej sytuacji życiowej. W zbiórce bierze udział 28 Banków Żywności, w tym Radomski Bank Żywności.

Najbardziej potrzebne są artykuły z długą datą ważności jak: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze.

Pełna lista sklepów, które biorą udział w 24 Świątecznej Zbiórce Żywności dostępna jest na: bit.ly/35K8LY7