Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

RADOM

Izolatorium w Radomiu: brakuje personelu

środa, 25 listopada 2020 18:55 / Autor: Weronika Chochoł
for. Google Maps
Weronika Chochoł

W połowie listopada zmieniły się przepisy dotyczące funkcjonowania izolatorów. To rodzi braki kadrowe - również w placówce w Radomiu. 

Dotychczas izolatoria były miejscami dla osób, które nie miały gdzie odbyć kwarantanny lub tych, którzy przechodzą zakażenie COVID-19 łagodnie i nie wymagają hospitalizacji. Od 16 listopada obowiązują natomiast nowe przepisy, zgodnie z którymi w izolatoriach prowadzone mają być obchody lekarskie. Ma być również zapewniona stała opieka pielęgniarska. - Dzisiaj wszystkie szpitale w Polsce mają problem z zapewnieniem personelu medycznego, tego personalu brakuje. Tutaj zamiast leczyć i opiekować się chorymi ludźmi, mielibyśmy sprawować opiekę nad ludźmi zakażonymi, ale nie potrzebującymi hospitalizacji - mówi wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik: 

Dodatkowo Radomski Szpital Specjalistyczny będzie musiało zapewnić personel medyczny do powstającego w Radomskim Centrum Rehabilitacji szpitala tymczasowego. To zdaniem wiceprezydenta Zawodnika zadanie o wiele ważniejsze, niż zapewnianie personelu w izolatorium: 

Władze Radomia zwróciły się do wojewody z pytaniem, jak należy zapewnić opiekę medyczną. - Po otrzymaniu odpowiedzi zajmiemy stosowne stanowisko w tej sprawie - zapewnia wiceprezydent Jerzy Zawodnik. 

Poza problemami kadrowymi jest gotowe do przyjmowania osób zakażonych.

Redakcja Radia Plus Radom również skierowała do wojewody pytanie w tej sprawie.