Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

RADOM

Od soboty przejedziemy ul. Górną. Linia 24 wraca na stałą trasę

czwartek, 03 grudnia 2020 09:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Od 5 grudnia będzie otwarty przejazd z ulicy Górnej do Kaszubskiej. Na stałą trasę wróci także linia 24.

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zakończeniem części prac wodociągowych na ulicy Odrodzenia (inwestycja Wodociągów Miejskich), od dnia 5 grudnia 2020 roku (sobota) będzie otwarty przejazd z ulicy Górnej do Kaszubskiej. Na stałą trasę wróci także linia 24.

Skrzyżowanie ulic Odrodzenia, Górnej i Kaszubskiej będzie ponownie przejezdne, ale jedynie na wprost (z Górnej w Kaszubską, a w przeciwnym kierunku tylko dla rowerzystów jadących kontrapasem). Ulica Odrodzenia jest nadal zamknięta pomiędzy ulicami Średnią a Górną oraz Górną a Kalińską. Objazdy są możliwe przez Słowackiego, Kalińską, Kochanowskiego i Puławską lub przez Średnią i Słowackiego.

Autobusy linii 24 zostaną wycofane z objazdu przez Kalińską, Kochanowskiego i Puławską. Będą one kursowały w tym rejonie Glinic i Dzierzkowa stałą trasą, czyli ulicami Słowackiego, Górną i Kaszubską. Trasa linii 24 w przeciwną stronę (w kierunku pętli Długojów Górny, Małęczyn Nowy lub Grzmucin) nie ulega zmianie.

Przywrócone zostanie funkcjonowanie przystanków Górna / Słowackiego (NŻ) 02 (w kierunku Lubelskiej) i Kaszubska / Puławska 03 (w kierunku Lubelskiej), natomiast przystanek Słowackiego / Kalińska 07 (w kierunku 25 Czerwca) będzie znów obowiązywał dla autobusów linii 24. Zlikwidowane będą jednocześnie dwa przystanki tymczasowe na trasie objazdu, czyli Kalińska / Słowackiego 02 (w kierunku Odrodzenia) i Puławska / Kochanowskiego (NŻ) 01 (w kierunku Kaszubskiej).

Ze względu na przywrócenie stałej trasy autobusów ulegnie korekcie rozkład jazdy linii 24. Inwestorem prac wodociągowych jest spółka Wodociągi Miejskie w Radomiu. (info: MZDiK)