Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Dominik Savio
Dziś jest: Wtorek, 09 marca 2021

RADOM

Pomoc sąsiedzka zawsze w cenie, czyli "Nasza Trójka" dla seniorów z Michałowa

środa, 16 grudnia 2020 14:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

30 świątecznych paczek dostarczyli członkowie stowarzyszenia "Nasza Trójka" dla seniorów z osiedla Michałów. Paczki udało się zorganizować we współpracy z Radomskim Bankiem Żywności. 

Makaron, olej, cukier i inne długoterminowe produkty, ale również słodycze i owoce - to znalazło się w paczkach, które jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafią do potrzebujących seniorów z osiedla Michałów. Świąteczną pomoc zorganizowało działające przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 Stowarzyszenie "Nasza Trójka". - Przed Świętami nie myślimy tylko o sobie, ale również o potrzebujących. To nie pierwsza nasza tego typu akcja - podkreśla Janusz Rogala z "Naszej Trójki": 

Trudno oszacować, ilu seniorów skorzysta z tej konkretnej pomocy, pewne jest jednak, że na osiedlu potrzebujących nie brakuje. - Trzeba pomagać osobom starszym, one są w o tyle trudnej sytuacji, że ze względów zdrowotnych nie mogą dorobić do emerytury czy renty. Po drugie te świadczenia niejednokrotnie są bardzo niskie - mówi Katarzyna Chrzanowska-Stróż z Zespołu Pracy Socjalnej przy ul. Królowej Jadwigi w Radomiu: 

W zbiórkę, a później we wnoszenie paczek zaangażowała się m.in Julita Rabiniek: 

Stowarzyszenie "Nasza Trójka" działa już od 15 lat, wpierając działania podejmowane przez PSP nr 3 oraz jej najbiedniejszych uczniów. Z powodzeniem wspiera również seniorów z terenu osiedla Michałów. Społecznicy zainicjowali również zbiórkę  słodyczy, zabawek i artykułów szkolnych na rzecz polskich dzieci na Ukrainie.