Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

RADOM

Marszałek Mazowsza Adam Struzik: Będą pieniądze dla Radomia i regionu

piątek, 18 grudnia 2020 16:50 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

15 grudnia przyjęty został budżet Mazowsza na 2021 rok. Budżet jest bardzo ambitny - uważa Marszałek Adam Struzik, który w piątek, 18 grudnia odwiedził Radom. Marszałek mówił o planach inwestycyjnych, wsparciu szpitali, instytucji, Kolei Mazowieckich czy muzeów i placówek kultury. Poruszył też sprawę niedofinansowania żadnej z 5 zgłoszonych inwestycji do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:

W 2021 roku będą kontynuowane inwestycje drogowe, w ochronie zdrowia czy inwestycje w kulturze - zapowiada Marszałek Adam Struzik:

Samorząd Mazowsza do II tury naboru do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych złożył 5 propozycji o wartości 371 milionów złotych. Żadna nie otrzymała wsparcia - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski:

To będzie rok kolejnych inwestycji także w regionie radomskim - zauważa wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski:

Prawie 100 milionów złotych otrzymał w ostatnich 3 latach od Samorządu Woj. Mazowieckiego - Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. wiceprezes Krzysztof Zając:

Dlaczego potrzebny jest nowy SOR dla szpitala na Józefowie?:

Tylko na drogi w regionie radomskim w 2021 roku ma trafić ponad 18 mln złotych. To rozbudowa drogi nr 738, remont drogi nr 725, budowa drogi nr 747 czy remont drogi nr 733. Na inwestycje w kulturze ponad 29 milionów złotych władze Mazowsza przeznaczą między innymi na: modernizację Muzeum im. O. Kolberga w Przysusze, budowę dwóch budynków dla Muzeum we Wsoli, modernizację kamienic Gąski i Esterki oraz przebudowę i rozbudowę budowli hydrotechnicznych w Muzeum Wsi Radomskiej. 22 miliony złotych samorząd Mazowsza przeznaczy na bieżące utrzymanie instytucji kultury. Na inwestycje w placówkach oświatowych władze Mazowsza przeznaczą prawie 14 mln złotych, w tym 13, 6 mln na budowę nowej siedziby szkoły drzewnej w Garbatce - Letnisku.