Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Łączyli pacjentów szpitala z rodzinami

czwartek, 24 grudnia 2020 20:08 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Nie wszyscy spędzą Wigilię i święta Bożego Narodzenia w swoich domach. Pacjenci Radomskiego Szpitala Specjalistycznego ze względu na obostrzenia sanitarne zdani są jedynie na kontakt telefoniczny ze swoimi bliskimi. Żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Radomiu umożliwili chorym wideopołączenia z ich rodzinami i bliskimi w ramach akcji „Łączymy na święta".

Wielu chorych spędzi wigilię i Boże Narodzenie w szpitalu. Często są to osoby starsze, które nie będą mogły spotkć się z bliskimi. A samotność, zwłaszcza w takim czasie doskwiera najbardziej. Z pomocą przyszli żołnierze 62. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT w Radomiu, którzy przy pomocy nowoczesnych urządzeń umożliwili pacjentom lecznicy zdalny kontakt z najbliższymi. Chętnych do skorzystać z takiej formy komunikacji z rodziną nie brakowało.

- Nie brakowało łez, wzruszeń i radości. Jesteśmy przekonani, że ta akcja to coś wyjątkowego, coś naprawdę dobrego. Chcieliśmy  w przedświątecznym czasie wprowadzić pozytywny nastrój i to z pewnością się udało. Odzew wśród pacjentów i ich rodzin był bardzo duży. Otrzymujemy od wielu osób wyrazy uznania, za co też dziękujemy, dla lekarzy, pielęgniarek, personelu oraz dla żołnierzy, którzy umożliwili wideopołączenia z rodzinami i bliskimi - mówi rzeczniczka szpitala Elżbieta Cieślak:

Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowanem. - Dzisiaj wcześnie rano na żołnierzy, którzy tuż po ósmej mieli wejść na oddziały, czekała jedna z pań, córka pacjentów. To jej rodzice. Poprosiła o połączenie. Oczywiście, zostało ono zrealizowane - dodaje rzeczniczka.