Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kazimierz Królewicz
Dziś jest: Czwartek, 04 marca 2021

RADOM

Radom wnioskuje o dofinansowanie na przebudowę Wolanowskiej

poniedziałek, 28 grudnia 2020 19:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Przebudowa ulicy Wolanowskiej i rozbudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym - to dwie inwestycje, na których realizację miasto chce pozyskać wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W poprzednim rozdaniu, w którym rząd rozdysponował 4 mld 350 mln złotych, Radom uzyskał 30 mln złotych na przebudowę wiaduktu łączącego ulicę Żeromskiego z Lubelską. Teraz do podziału jest kwota 1 mld 650 mln złotych. Władze miasta wnioskują o dofinansowanie dwóch zadań.

- Jedno z nich to przebudowa ulicy Wolanowskiej. - Podobnie jak w przypadku wiaduktu, też jest to inwestycja związana z trwającą budową lotniska. Ulica Wolanowska to wlot do naszego miasta od strony Łodzi. Chcemy przyszłym pasażerom zapewnić sprawny i wygodny dojazd - mówi prezydent Radosław Witkowski. Drugi z wniosków dotyczy rozbudowy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Raz już zgłaszaliśmy ten projekt, ale niestety nie został on uwzględniony. Nie tracimy jednak nadziei i ponownie występujemy o dofinansowanie, bo zdajemy sobie sprawę jak ważna to inwestycja dla zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom Radomia i regionu - podkreśla prezydent.

Wniosek dotyczący przebudowy ulicy Wolanowskiej opiewa na 17 mln zł, natomiast na rozbudowę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego miasto chciałoby pozyskać 27,5 mln zł.