Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Anzelm z Canterbury, biskup i doktor Kościoła
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kamień, Brzustów
Dziś jest: Środa, 21 kwietnia 2021

RADOM

Od dziś więcej miejsc parkingowych w Radomiu

czwartek, 07 stycznia 2021 09:23 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

O pięć ulic rozszerzona została Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Radomiu - opłaty nie będą na razie pobierane. Kierowcy zaczną płacić za postój dopiero po ustawieniu nowych parkomatów oraz oznakowaniu dostępnych miejsc.

Strefa poszerzona została o ulice Waryńskiego i Wyszyńskiego oraz odcinki ulic: 25 Czerwca, Malczewskiego i Niedziałkowskiego. O powiększeniu strefy zdecydowali radni zgadzając się z argumentacją mieszkańców, prezydenta i Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, że często brakuje wolnych miejsc, bo kierowcy zostawiają tam samochody na wiele godzin.

Do Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego włączone zostały ulice: Waryńskiego od ul. Mickiewicza do ul. 25 Czerwca, ul. 25 Czerwca od ul. Żeromskiego do ul. Beliny Prażmowskiego, ul. Malczewskiego od ul. Reja do ul. Kelles-Krauza, ul. Niedziałkowskiego od ul. Żeromskiego do ul. Kelles-Krauza oraz ul. Wyszyńskiego od ul. Sienkiewicza do ul. Waryńskiego. Zwiększenie obszaru strefy o sąsiadujące ulice z aktualnie objętymi strefą pozwoli zwiększyć na tym obszarze rotację pojazdów samochodowych, a tym samym spowodować , że prawdopodobieństwo skorzystania z wolnych miejsc do parkowania będzie znacznie większe.

Opłaty za parkowanie w strefie nie zmieniają się.