Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

RADOM

Personel Radomskiego Szpitala Specjalistycznego chętnie korzysta ze szczepień

wtorek, 12 stycznia 2021 12:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radomski Szpital Specjalistyczny
Weronika Chochoł

Około 2/3 personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego zaszczepiło się już na COVID-19. Trwają też szczepienia personelu Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Radomiu. 

Jak informuje Elżbieta Cieślak - rzecznik Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, szczepionkę przeciwko COVID-19 przyjęło dotychczas około 2/3 personelu Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Równocześnie prowadzone są również szczepienia personelu Radomskiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, natomiast w kolejnych dniach sukcesywnie szczepione będą kolejne osoby z grupy zero z innych podmiotów medycznych i aptek.

W akcji szczepień wziął udział ratownik medyczny Mariusz Wielocha. Jak podkreśla, szczepienie to wyraz dbania nie tylko o siebie, ale również o innych. - Wszystkie osoby związane z medycyną są w szczególny sposób narażone na kontakt z innymi osobami, które być może są zakażone. By uniknąć niepotrzebnego narażenia na zakażenie powinniśmy się szczepić - podkreśla: 

Podobnego zdania jest ratownik Maciej Wysmoliński. - Warto zaszczepić się dla własnego bezpieczeństwa, zwłaszcza że COVID-19 to bardzo ciężka choroba - zauważa: 

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym szczepienia ruszyły 27 grudnia. 

Do czwartku, 14 stycznia szpitale węzłowe, w tym także Radomski Szpital Specjalistyczny zbierają dane personelu placówek medycznych i aptek. Dane można przekazać za pośrednictwem formularza online znajdującego się na  stronie internetowej szpitala.