Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Wydarzenia

Terytorialsi testują nauczycieli

wtorek, 12 stycznia 2021 15:39 / Autor: Monika Nowakowska
foto: WOT
Monika Nowakowska

Około 1900 nauczycieli i pracowników szkół zgłosiło się do przeprowadzenia testów na obecność SARS-CoV-2 w Radomiu i regionie radomskim - przyjmowaniem chętnych w punkcie drive-thru przy ul. Lubelskiej zajmują się żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Testami przesiewowymi zainteresowanych jest w Radomiu i powiecie radomskim około 2 tysięcy nauczycieli i pracowników szkół. - Radomscy terytorialsi pobierają wymazy od nauczycieli z klas 1-3 i pracowników szkół. Chcemy w ten sposób pomóc w zapewnieniu większego bezpieczeństwa dla nauczycieli i dzieci, które po feriach wrócą do szkolnych ławek. Tym samym wspieramy swoją misję wspierania lokalnej społeczności - mówi ppłk Łukasz Baranowski, zastępca dowódcy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej:

W akcji udział bierze 20 żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej przy wsparciu wojska zawodowego oraz specjalistycznego sprzętu. Do zadań służb mundurowych należeć będzie pobieranie wymazów, natomiast badania prowadzić będą Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Radomiu i Laboratorium Analiz Genetycznych "Warsaw Genomics".

- Punkt drive-thru do punkt wzorcowy - chwali rzeczniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu Małgorzata Gregorczyk.

- Żołnierze są dobrze przygotowani do realizacji tych działań. Od poniedziałku, kiedy rozpoczęły się testy pobrano wymazy od 260 osób - dodaje:

Badania rozpoczęły się w poniedziałek i prowadzone są w dwóch punktach wymazowych zlokalizowanych przy Wojskowym Ośrodku Sportowym na radomskim Sadkowie. Punkt jest czynny od godz. 8.00 do 22.00. Wymazy pobierane są "od ręki" i bez konieczności wysiadania z samochodu.