Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Poniedziałek, 25 stycznia 2021

RADOM

Powstaną łąki kwietne

wtorek, 12 stycznia 2021 17:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

W czterech punktach Radomia powstaną łąki kwietne. Przygotowano już tereny w parkach na os. Południe i Gołębiów oraz w parku im. Józefa Ruzika. Łąka kwietna powstanie też na os. Borki u zbiegu ul. 1905 Roku i Limanowskiego.

„EkoLogiczny Radom” to program realizowany przez Gminę Miasta Radomia, w ramach którego mają być m.in. tworzone łąki kwietne. Ma to wpłynąć nie tylko na łagodzenie skutków zmian klimatu, ale też poprawę jakości powietrza i estetykę naszego miasta – mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski: 

Od planów do działania. Zakład Usług Komunalnych w porozumieniu z miejską konserwator przyrody wytypował cztery lokalizacje dla łąk kwietnych w Radomiu. Są to: parki na os. Południe i Gołębiów oraz parku im. Józefa Ruzika. Łąka kwietna powstanie też na os. Borki u zbiegu ul. 1905 Roku i Limanowskiego. Przygotowany jest już teren. Kupione zostały też nasiona kwiatów, traw i ziół, które zostaną wysiane wczesną wiosną. Wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński:

Władze Radomia zachęcają zarządców terenów zielonych, w tym m.in. zarządy spółdzielni mieszkaniowych, by rozważyły możliwość wysiewania łąk kwietnych.

To część realizowanego przez gminę Miasta Radomia programu "EkoLogiczny Radom". Pierwszą jego częścią było ograniczenie koszenia traw na terenach miejskich, co ma zapobiegać suszy.