Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Małgorzata Węgierska, dziewica
Dziś jest: Poniedziałek, 18 stycznia 2021

RADOM

Idą mrozy! Straż Miejska apeluje o wrażliwość

wtorek, 12 stycznia 2021 19:48 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Straż Miejska Radom
Elżbieta Warchoł

W związku z nadchodzącymi mrozami Straż Miejska w Radomiu apeluje do mieszkańców Radomia o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy. 

W okresie zimowym, a zwłaszcza w nadchodzące mroźne dni ( 15, 16, 17 stycznia, kiedy temperatury nocą mają spaść do minus 13 stopni Celsjusza ) bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu - apeluje Straż Miejska w Radomiu. Na terenie naszego miasta działają domy dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy osobom bezdomnym oraz skupiają się na zapewnieniu jednego gorącego posiłku dziennie oraz niezbędnej odzieży. Są to:

Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Noclegownia dla Kobiet i Mężczyzn prowadzone przez Caritas Diecezji Radomskiej, ul. Zagłoby 3, tel.: 48 365 26 29. Obecnie placówka dysponuje 53 miejscami, w tym: w Schronisku dla Bezdomnych Kobiet – 26 miejscami, w Noclegowni dla Bezdomnych Kobiet – 3 miejscami, w Noclegowni dla Bezdomnych Mężczyzn – 24 miejscami.

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn prowadzony przez MOPS Radom, ul. Słowackiego 188, tel.: 48 360 01 91. Placówka przeznaczona jest dla mężczyzn. Posiada 38 miejsc noclegowych stałych i 4 miejsca interwencyjne.

Dodatkowo przy Domu dla Bezdomnych Mężczyzn przy ulicy Słowackiego 188 w Radomiu funkcjonuje ogrzewalnia, w której osoby potrzebujące mogą się ogrzać i napić gorącej herbaty.

W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia należy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Radomiu pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub operatora CPR pod bezpłatnym numerem 112. Pozwoli to na podejmowanie szybkich i skutecznych interwencji - informuje Straż Miejska w Radomiu.

Tag: