Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

To znowu wandale!

poniedziałek, 18 stycznia 2021 19:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Fb MZDiK
Elżbieta Warchoł

Wandale zniszczyli jeden z obiektów mostowych w alei Wojska Polskiego w Radomiu. Przebudowa i oddanie obiektów odbyło się w grudniu! Koszty usuwania skutków wandalizmu ponoszą wszyscy radomianie.

 

Wiadukt w ciągu ulicy Lubelskiej przebiega nad zmodernizowaną aleją Wojska Polskiego - czytamy na Fb MZDiK w Radomiu. Piesi nie mogą poruszać się dołem, wandale dostali się tam jednak i pomalowali sprayem nowe osłony przyczółków. Malunki zostały już usunięte przez wykonawców, ale to kosztuje. Jednostkowo nie są to wielkie kwoty, ale biorąc pod uwagę to, iż tego rodzaju przypadków odnotowujemy nawet po kilka w miesiącu, to koszty rosną. Niestety, nie w każdym przypadku możliwe jest usunięcie farby z murów oporowych lub przyczółków. Zamalowywanie też nie jest skuteczne, bo pojawiają się nowe malowidła. Usuwanie bazgrołów dodatkowo powoduje też utrudnienia w ruchu kołowym - czytamy na Fb.

Zniszczone są na przykład ściany podziemnego przejścia dla pieszych pod aleją Grzecznarowskiego czy konstrukcji wiaduktu łączącego nad torami kolejowymi ulice Młodzianowską i Pallotyńską. W wielu miejscach jest sporo bazgrołów, wulgarnych haseł lub rysunków. MZDiK apeluje do wszystkich mieszkańców, którzy widzą, że ktoś niszczy konstrukcje obiektów mostowych o to, żeby informowali o tym policję lub straż miejską tel. 997 lub 986. Brak reakcji sprawia, że nie tylko cierpi na tym estetyka naszego miasta, ale również wszyscy podatnicy muszą później ponosić koszty usuwania takich bazgrołów - czytamy na Fb MZDiK.