Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Radomskie Centrum Onkologii rejestruje pacjentów

środa, 20 stycznia 2021 13:56 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

W Radomskim Centrum Onkologii rozpoczęła się rejestracja pacjentów zainteresowanych szczepieniami przeciwko COVID-19 - liczba chcących przyjąć preparat jest ogromna.

W pierwszej kolejności do szczepień przystąpią pacjenci onkologiczni w wieku 80+. Od najbliższego piątku natomiast osoby w wieku powyżej 70 lat. Każdego dnia do lecznicy zgłasza się ponad 100 osób zainteresowanych przyjęciem preparatu. Lecznica dostała zapewnienie o ok. 30 szczepionkach tygodniowo.

Lekarze zachęcają pacjentów, żeby zgłaszali chęć zaszczepienia się przeciwko wirusowi. Zdaniem prof. Zorana Stojceva, dyrektora medycznego RCO i ordynatora oddziału chirurgii onkologicznej, pacjenci z nowotworami w szczególności powinni skorzystać z tej okazji:

Zainteresowanie szczepieniami jest ogromne:

Podanie szczepionki jest bezpieczne i bezbolesne. - Przyjęcie szczepionki jest bardzo ważne, a w przypadku chorych onkologicznie szczególnie. Zmniejsza ono bowiem ryzyko zachorowania i śmierci z powodu COVID-19. Ponadto ma jeszcze dwa znaczenia – zahamowanie czy ryzyko zahamowania procesu leczenia i zahamowanie czy przerwanie procesu diagnostycznego - dodaje profesor:

Szpital prowadzi na razie rejestrację wskazując terminy do końca marca - mowi rzecznik lecznicy Izabela Leśkiewicz:

Akcja szczepień prowadzona będzie w szpitalu. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach prowadzona będzie u pacjenta w domu.