Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

RADOM

W marcu ruszy nabór do radomskich przedszkoli

środa, 27 stycznia 2021 09:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/klimkin
Elżbieta Warchoł

11 marca rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Radomiu.

Rekrutacja odbędzie się przy wsparciu systemu elektronicznego z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru. Do przedszkoli oraz oddziałów wychowania przedszkolnego w szkołach podstawowych dzieci zapisywane są jeden raz na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce, tj. od 3. do 6. roku życia - zapowiada Urząd Miejski w Radomiu. W latach kolejnych rodzice składają jedynie deklaracje dotyczące kontynuowania edukacji przedszkolnej. W przypadku ubiegania się o miejsce w innym przedszkolu niż to, do którego  uczęszcza wychowanek, dziecko bierze udział w naborze elektronicznym.

Rodzice będą mogli ubiegać się o przyjęcie dziecka do maksymalnie trzech placówek. 11 marca w systemie rekrutacyjnym zostanie opublikowana oferta przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Czas na rejestrację w systemie wniosków o przyjęcie dziecka oraz złożenie wymaganych dokumentów rodzice będą mieli od 12 do 26 marca. Listy dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 31 marca. Do 14 kwietnia rodzice dzieci zakwalifikowanych będą musieli potwierdzić wolę zapisu dziecka - czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 17 maja. Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Miejskiego w Radomiu i w BIP oraz w każdym przedszkolu.