Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Róża z Viterbo, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Sobota, 06 marca 2021

RADOM

Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Wypełnij ankietę

środa, 27 stycznia 2021 12:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Jak pogodzić potrzeby komunikacyjne i kwestie związane z ochroną środowiska?

Stowarzyszenie Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego we współpracy z Centrum Unijnych Projektów Transportowych przygotowuje Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. To dokument, który ma uwzględniać potrzeby komunikacyjne, a jednocześnie kwestie związane z ochroną środowiska - informuje Urząd Miejski w Radomiu. W opracowaniu planu, oprócz ekspertów, mają także uczestniczyć sami mieszkańcy. Dlatego została przygotowana ankieta kierowana do wszystkich zainteresowanych. Zawiera ona szereg pytań dotyczących istniejących rozwiązań komunikacyjnych, a także tego z jakich środków transportu korzystamy, jak oceniamy bezpieczeństwo transportowe oraz czy jesteśmy skłonni zmienić swoje przyzwyczajenia i przesiąść się np. z własnego samochodu do środków komunikacji publicznej - czytamy na stronie UM w Radomiu.

Ankieta jest dostępna na stronie: https://forms.gle/96b1BoDxz1HYd4HDA.

Wypełniając ankietę można także zgłosić się do udziału w warsztatach on-line, które odbędą się 1 lutego. Spotkanie pierwszej grupy odbędzie się w godz. 13.00 -14.30, a drugiej w godz. 16.00 – 17.30. W pierwszych dniach lutego odbędą się także konferencje z udziałem przedstawicieli samorządów wchodzących w skład ROF.

Radomski Obszar Funkcjonalny tworzą: Radom, Pionki, Wierzbica, Jastrzębia, Jedlińsk, Kowala, Przytyk, Wolanów, Zakrzew, Jedlnia-Letnisko, Iłża, Skaryszew i Gózd.