Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Prezydent RP Andrzej Duda popiera ideę budowy kolejnego szpitala w Radomiu

środa, 17 lutego 2021 09:06 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Radosław Witkowski
Monika Nowakowska

Rośnie poparcie dla inicjatywy budowy trzeciego wielospecjalistycznego szpitala w Radomiu - pomysł poparł przebywający z wizytą w mieście prezydent RP Andrzej Duda.

Propozycję władz Radomia w tej sprawie poparli już m.in. wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz posłowie PiS: Anna Kwiecień i Andrzej Kosztowniak.

Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że każdy komu leży na sercu bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Radomia i regionu zechce wesprzeć starania władz miasta. - Bardzo się cieszę, że nasza inicjatywa spotkała się z dużą życzliwością i poparciem ze trony prezydenta. Przypomnę, że naszym celem jest budowa nowoczesnego szpitala klinicznego, który będzie stanowił zaplecze dla studentów kierunku lekarskiego na UTH w Radomiu - mówi prezydent Radomia Radosław Witkowski:

Radosław Witkowski zapowiedział, że będzie się starał o pozyskanie pieniędzy na ten cel z wielu źródeł, m.in. z funduszy unijnych:

Szacuje się, że budowa nowego szpitala pochłonie około 400 mln złotych. Władze miasta wskazały działkę o powierzchni trzech hektarów, na której mógłby zostać wybudowany szpital. To teren między ulicami Łąkową i Sobótki na Osiedlu Południe.