Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Brat Albert Chmielowski, zakonnik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Niekłań
Dziś jest: Czwartek, 17 czerwca 2021

RADOM

Zbliżają się Kaziki 2021! Święto patrona Radomia św. Kazimierza

wtorek, 23 lutego 2021 14:48 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Resursa Obywatelska w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne „Kaziki”, czyli święto patrona Radomia – św. Kazimierza Królewicza – częściowo odbędą się on-line. Nie rezygnujemy jednak całkowicie z bezpośredniego kontaktu z radomianami - mówi Maciej Zwierzyński z Resursy. Respektując obowiązujące obostrzenia sanitarne zapraszamy, szczególnie młodych mieszkańców Radomia, do udziału w rodzinnej grze miejskiej „Klucz królewicza Kazimierza”, która odbędzie się na terenie Miasta Kazimierzowskiego. Po raz kolejny zostaną wręczone Nagroda im. Św. Kazimierza” i Nagroda Muzycznych Kazików. Ponadto specjalnie na „Kaziki” organizatorzy przygotowali grę planszową dla dzieci „Klucze Świętego Kazimierza” i kolorowankę dla maluchów „Legenda o powstaniu Radomia” - zapowiada Maciej Zwierzyński z Resursy.

Program:

4 marca (czwartek) - godz. 11.00 - Msza święta odpustowa koncelebrowana przez biskupa radomskiego Marka Solarczyka (Bazylika Mniejsza św. Kazimierza)

5 marca (piątek) - godz. 18.00 – „Obserwacje" - wernisaż wystawy litewskiej artystki Oksany Judakovej (on-line)

6 marca (sobota) - godz. 18.00 – finał „Muzycznych Kazików” (relacja on-line z obrad Jury i występ Laureata)7 marca (niedziela)- godz. 12.00 – „Klucz królewicza Kazimierza” - rodzinna gra miejska (start: skwer Unii Wileńsko-Radomskiej)- godz. 15.00 – Wielki Test Wiedzy o Radomiu oraz wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza (Sala Widowiskowa „Resursy”)  

OKSANA JUDAKOVA - urodziła się w 1972 roku w górach Ałtaj na Syberii, a wychowała na Litwie. W 2003 roku uzyskała tytuł Licencjata Sztuk Pięknych na Wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Artystka zajmuje się grafiką warsztatową, projektowaniem graficznym, ilustracją encyklopedyczną, fotografią artystyczną oraz projektowaniem i produkcją biżuterii.

Partnerzy: Cech Piekarzy w Radomiu, Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Wielki Test Wiedzy o Radomiu oraz wręczenie Nagrody im. św. Kazimierza odbędą się bez udziału publiczności. Bezpośrednią transmisję z tych wydarzeń będzie można obejrzeć na Facebooku Resursy.