Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”

czwartek, 25 lutego 2021 09:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: KMP Radom
Elżbieta Warchoł

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który brał udział w przestępstwie. Miał przy sobie pieniądze i złote monety, które przekazała mu seniorka.

Policjanci zatrzymali 29-latka podejrzanego o oszustwo metodą „na policjanta”. 86-latka przekazała fałszywemu kurierowi swoje oszczędności i złote monety wierząc, że pomaga wnuczce, która spowodowała wypadek. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 - informuje Justyna Leszczyńska z KMP Radom. W poniedziałek jedna z mieszkanek gminy Iłża odebrała telefon od oszustki podającej się za policjantkę z informacją, że jej wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek drogowy. Kobieta dodała, że sprawczyni wypadku potrzebuje pieniędzy, aby uniknąć odpowiedzialności za to zdarzenie. Oszustka poleciła seniorce, aby przygotowała wszystkie oszczędności, które posiada w domu. Następnie zapakowała je w karton i czekała na przyjazd kuriera. 86-latka postępowała zgodnie z poleceniami usłyszanymi w słuchawce i przekazała fałszywemu kurierowi kilkanaście tysięcy złotych i kilkanaście złotych monet - mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Radomiu oraz Komisariatu Policji w Iłży współpracując z „kryminalnymi” z KWP zs. w Radomiu oraz KWP w Katowicach szybko zatrzymali 29-letniego kuriera oszustów, gdy próbował odjechać z posesji seniorki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a następnie doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut. Za oszustwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Wobec mężczyzny zastosowano policyjny dozór.

Apelujemy o czujność i rozsądek przy podejmowaniu decyzji w związku z oszczędnościami - apeluje Justyna Leszczyńska z KMP Radom.