Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Zanim wybierzesz się na zakupy do sklepu socjalnego

piątek, 26 lutego 2021 08:24 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Klienci Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy aktualnie korzystają z pomocy społecznej mogą już zgłaszać się o wydanie zaświadczeń uprawniających do zakupów w sklepie socjalnym. Zaświadczenia wydawane są w Zespołach Pracy Socjalnej. Sklep czynny będzie od 3 marca przy ulicy Warzywnej 23.

Zaświadczenia otrzymać mogą osoby, które stale współpracują z pracownikami socjalnym oraz korzystają z pomocy społecznej. Zaświadczenie ważne będzie przez pół roku. Przez ten czas będzie upoważniać daną osobę do korzystania z oferty sklepu socjalnego - informuje dyr MOPS Marcin Gierczak. W sklepie znajdą się pełnowartościowe produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia. Co ważne, w założeniu - za niewielką część rynkowej ceny towarów. Dostępne będą również środki czystości i higieny osobistej. Aby otrzymać stosowne zaświadczenie należy zgłosić się pracownika socjalnego z wybranego Zespołu Pracy Socjalnej, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania osoby oczekującej wydania dokumentu - wyjaśnia dyrektor MOPS Marcin Gierczak.

Ponadto osoby korzystające z pomocy społecznej są zobowiązane do aktywnej współpracy z pracownikiem socjalnym w rozwiązywaniu swojej trudnej sytuacji życiowej np. poprzez zawarcie kontraktu socjalnego. Rozeznając sytuację rodziny, pracownik socjalny musi również uwzględnić możliwość uzyskania wsparcia od osób najbliższych - dodaje dyrektor MOPS.