Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Prace społeczne za pobicie działacza KOD

piątek, 26 lutego 2021 18:13 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Zapadł wyrok w sprawie pobicia działacza Komitetu Obrony Demokracji. Sąd skazał pięciu napastników na prace społeczne.

Sąd skazał pięć osób związanych z Młodzieżą Wszechpolską na ograniczenie wolności w postaci prac społecznych od 14 do 18 miesięcy.

Przypomnijmy, sympatycy i członkowie Młodzieży Wszechpolskiej starli się z członkami Komitetu Obrony Demokracji. Do zdarzenia doszło 24 czerwca 2017 roku. Obie grupy zorganizowały tego dnia manifestacje związane z obchodami rocznicy Radomskiego Czerwca'76. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Po zajściach w Radomiu, zarówno KOD i jak i Młodzież Wszechpolska wydały oświadczenia. Ci drudzy informowali, że "podczas powrotu nasi działacze zauważyli jednak, że za ich plecami pozostał jeden z kontrmanifestantów, który był przetrzymywany przez działaczy KOD". - Wówczas udzielili mu pomocy w wyniku której doszło do szarpaniny i wymiany ciosów obu grup - zwolenników i przeciwników KOD. W tym miejscu pragniemy wyrazić swoje zażenowanie postawą części dziennikarzy, którym przemoc wobec środowiska narodowego nigdy nie przeszkadza, natomiast zawsze dokonują próby przyklejenia nam łatki agresorów. Niejednokrotnie spotykaliśmy się też z ich strony z otwartym nawoływaniem do fizycznej konfrontacji z naszymi zwolennikami. Przypomnijmy też próby blokowania Sejmu przez Komitet Obrony Demokracji na przełomie roku i sceny temu towarzyszące. Wówczas Ci sami dziennikarze za godną pochwały „postawę obywatelską" i „obronę demokracji" uznawali opluwanie, wyzwiska i fizyczną agresję. Ta sama agresja wobec dziennikarzy i przeciwników wylewa się zresztą z każdej manifestacji KODu. Wszystko to obnaża hipokryzję lewicowo-liberalnych dziennikarzy i manipulacje, które stały się ich znakiem rozpoznawczym".

Z kolei z oświadczenia KOD dowiedzieliśmy się, że policja i straż miejska nie zabezpieczyły ich demonstracji. "Zgoda na tego typu brak działania funkcjonariuszy publicznych, których priorytetem powinna być ochrona obywateli, świadczy o przyzwoleniu obecnego Rządu na bandyckie zachowania faszyzujących bojówek. Jest to jawna próba zastraszenia obywateli nie zgadzających się na dyktatorskie zapędy PiS-u w Naszej Ojczyźnie".