Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Postępowanie w sprawie parkingu przy Kelles-Krauza umorzone

poniedziałek, 01 marca 2021 15:09 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Radomska prokuratura umorzyła śledztwo ws. przebudowy parkingu przy ul. Kelles-Krauza w Radomiu. Śledztwo dotyczyło przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zajmującymi się sprawami majątkowymi Radomia. Miało to kosztować gminę Radom prawie 600 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że w maju 2020 roku prokuratura Radom-Wschód wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zajmującymi się sprawami majątkowymi Gminy Miasta Radomia w latach 2018-2019. Jak poinformowała nas Beata Galas, rzecznik radomskiej prokuratury postępowanie zostało umorzone.

- Postępowanie zostało zakończone wydaniem decyzji o umorzeniu śledztwa 30 grudnia ubiegłego roku. Wobec stwierdzenia braku znaniom czynu zabronionego - powiedziała Beata Galas, rzecznik radomskiej prokuratury.

Sprawę do prokuratury zgłosił Dariusz Wójcik, radny Prawa i Sprawiedliwości., który skomentował decyzję śledczych. - Ponad 400 tysięcy złotych zostało wydanych bezzasadnie. Parking nie nadaje się do użytku, a winnych nie ma. Radom jest bardzo bogatym miastem, skoro wyrzuca pieniądze w błoto - powiedział nam Dariusz Wójcik, radny PiS.

Na obecną chwilę miasto w sprawie parkingu nie podjęło dalszych decyzji. Do sprawy jeszcze wrócimy.