Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Wojciech, biskup i męczennik, główny patron Polski
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Smardzewice
Dziś jest: Piątek, 23 kwietnia 2021

RADOM

Szpital tymczasowy receptą na brak łóżek covidowych

czwartek, 04 marca 2021 13:40 / Autor: Monika Nowakowska
foto: RSS
Monika Nowakowska

W Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pełne obłożenie - wszystkie łóżka dla pacjentów chorych na COVID-19 są zajęte - informuje wiceprezydent Jerzy Zawodnik. Lecznica odsyła pacjentów do innych placówek.

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy wciąż przywożone są kolejne osoby, w tym również ze szpitali spoza Radomia, wymagające hospitalizacji. - Niestety pacjentów musimy odsyłać do innych szpitali. Szkoda, że wojewoda nie chciał uwzględnić naszych argumentów, zwłaszcza że z dnia na dzień liczba zakażonych rośnie - mówi wiceprezydent:

Na polecenie wojewody mazowieckiego, przypomnimy, zmniejszono liczbę miejsc covidowych w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Wcześniej było ich 230, teraz tylko 137.

Trudna sytuacja w szpitalu miejskim stała się powodem do rozmów władz miasta z przedstawicielami wojewody i radnymi miejskimi. Uczestnicy mają nadzieję, że uda się znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu:

Zakażeni pacjenci, którzy nie znajdą miejsca w radomskim szpitalu, odsyłani są do placówek w Przysusze i Kozienicach. Jeśli i tam nie będzie dla nich łóżek, trafiają do Warszawy.

Sytuację może poprawić otwarcie szpitala tymczasowego. Ma to nastąpić 12 marca - dodaje Jerzy Zawodnik:

– Deklaracja Totalizatora Sportowego jest na 12 marca i po rozmowach z Totalizatorem możemy powiedzieć, że najprawdopodobniej ten termin zostanie dotrzymany. Dobre jest to w tym szpitalu tymczasowym, że jest zabezpieczenie szpitala covidowego, które ma duże doświadczenie w leczeniu – tłumaczy.