Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Plac Konstytucji 3 Maja do remontu

czwartek, 08 kwietnia 2021 10:20 / Autor: Monika Nowakowska
foto: UM/Radom
Monika Nowakowska

Połamane i popękane płyty chodnikowe zostaną wymienione - nawierzchnia placu Konstytucji 3 Maja w Radomiu będzie równa i stabilna. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przebudowę reprezentacyjnej części radomskiego deptaka.

To już kolejny remont, jaki przeprowadzony zostanie na deptaku. W czerwcu 2017 roku wymienionych zostało ok. 250 uszkodzonych płyt.

W tym roku będzie podobnie. Remont nawierzchni obejmie wymianę popękanych i połamanych płyt granitowych oraz kostki kamiennej. - Wiele płyt jest popękanych, ukruszonych i poluzowanych - narzekają radomianie:

W ramach prac wyregulowane zostaną także studzienki kanalizacyjne i teletechniczne, zasuwy i kratki.

- Plac Konstytucji 3 maja nie wygląda niestety najlepiej. To jest reprezentacyjna część naszego miasta, serce deptaka, więc musi wyglądać odpowiednio estetycznie a radomianie powinni bezpiecznie z tej przestrzeni korzystać - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

- To będzie gruntowna przebudowa a nie punktowy remont - dodaje wiceprezydent.

Przeszkodą na drodze do degradacji placu mają być zamontowane kilka lat temu automatycznie opuszczane słupki blokujące wjazd samochodów. Kierowcy bardzo często bowiem traktowali to miejsce jako skrót.

Wykonawca powinien udzielić minimum trzyletniej gwarancji jakości i rękojmi za wady. MZDiK czeka na oferty do 21 kwietnia. Remont potrwa ok. miesiaca od dnia podpisania umowy. Zakończenie prac w czerwcu.