Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Andrzej Apostoł
Dziś jest: Wtorek, 30 listopada 2021

RADOM

Policja podsumowała mecz Radomiaka z Legią

wtorek, 03 sierpnia 2021 09:01 / Autor: Magdalena Król
fot. Policja Mazowiecka
Magdalena Król

Blisko 120 interwencji w związku ze spożywaniem alkoholu, zakłóceniem porządku, wulgarnym zachowaniem oraz naruszeniem przepisów o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, w czasie których wylegitymowano 210 osób. Zatrzymano również 4 osoby, które wtargnęły na stadion oraz 2 nietrzeźwych kierowców. Tak wygląda bilans sobotniego meczu Radomiaka Radom - Legia Warszawa.

W sobotę na Stadionie MOSiR przy ulicy Narutowicza w Radomiu odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy Radomiakiem Radom i Legią Warszawa. Nad bezpieczeństwem kibiców oraz osób, które nie brały udziału w wydarzeniu sportowym czuwali policjanci z Mazowsza wspierani przez funkcjonariuszy z garnizonu stołecznego.

Podczas zabezpieczenia wdrożone zostały w całym mieście szczególne środki ostrożności, przede wszystkim wokół stadionu i w rejonie centrum miasta., ale nie obyło się bez interwencji. Policjanci interweniowali niemal 120 razy. W czasie całej akcji pod kryptonimem „Legia 2021” wylegitymowano 210 osób, spośród których 97 ukarano mandatami, m.in. za spożywanie alkoholu, zakłócanie porządku. Policjanci zatrzymali także 2 nietrzeźwych kierowców. Monitorowali również drogi, którymi przemieszczały się pojazdy z grupami kibiców w drodze do Radomia oraz po meczu.

Służba porządkowa ujęła 4 osoby (28-48 lat), w tym 3 mężczyzn i jedną kobietę, które wtargnęły na teren stadionu. Trójka z zatrzymanych już została ukarana grzywnami po 2 tys. zł oraz dwuletnimi zakazami udziału w imprezach masowych. Natomiast 48-latka w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie musiała tłumaczyć się przed sądem.

Podczas zabezpieczenia imprezy nie doszło do poważnych incydentów. Jednak policjanci cały czas analizują nagrania video, których celem jest identyfikacja osób, które w czasie meczu zasłaniały twarze oraz odpalały race.