Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

RADOM

Dworek doczeka się gruntownego remontu

środa, 25 sierpnia 2021 13:16 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Zabytkowy dworek w Krychnowicach odzyska dawny blask. Zarząd Województwa Mazowieckiego przekazał środki na jego rewitalizację. Budynek znajduje się na terenie szpitala psychiatrycznego w Radomiu.

Mirosław Ślifirczyk, dyrektor szpitala powiedział, że szacowana wartość zadania wynosi ok. 3 mln 200 tys. złotych. Szpital jest również w posiadaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej. - To wszystko pozwoliło na ogłoszenie przetargu na wyłonienie wykonawcy zadania - powiedział dyrektor Ślifirczyk:

Przygotowania do rozpoczęcia remontu dworku trwały od 2017 roku. Wówczas to w budżecie Województwa Mazowieckiego zabezpieczono środki na przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej, jednak z przyczyn niezależnych od szpitala realizacja zadania nie została ukończona, bowiem wybrany przez lecznicę wykonawca nie wywiązał się z zapisów umownych.

Gotowość do realizacji zadania, szpital uzyskał pod koniec grudnia 2019 roku. Z uwagi jednak na pandemię koronawirusa "przedmiotowe zadanie nie zostało ujęte w budżecie Województwa Mazowieckiego w trakcie 2020 roku. Priorytetem były zadania wspomagające walkę z Covid-19.

Obiekt należący pierwotnie do rodziny Ekiertów został wybudowany w latach 1925–1930. W dworku mieszkał pierwszy dyrektor szpitala psychiatrycznego.