Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Sykstus II, papież i męczennik
Dziś jest: 07 sierpnia 2020

RADOM

Piesi uważajcie!

piątek, 17 października 2014 13:49 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

W czwartek wieczorem w zaledwie kilka godzin doszło do 6 wypadków drogowych. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność.

 

Wczoraj po godzinie 18 w miejscowości Kuczki Kolonia pojazd marki opel corsa, który prowadziła 55-letnia kobieta, jadąc w kierunku Radomia straciła panowanie nad autem, zjechała na pobocze drogi i uderzyła w słup solarny ze znakiem. Kierująca oraz 34-letnia pasażerka zostały przewiezione do szpitala. Kilkanaście minut później na terenie gminy Iłża w miejscowości Błaziny Górne pojazd renault laguna, za którego kierownicą siedział 29-latek potrącił idącego prawym pasem ruchu 62-latka. Pieszy trafił do szpitala.

Około godz. 18.30 na terenie Radomia doszło do dwóch potrąceń. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ulicy Kieleckiej, gdzie kierująca bmw potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 19-latka.  Natomiast drugie na ulicy Przytyckiej, gdzie kierujący vw na przejściu dla pieszych potrącił 17-latkę. Uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi i w obu przypadkach piesi zostali przewiezieni do szpitala.

Do kolejnego potrącenia doszło na przejściu dla pieszych na ulicy Kościuszki. Opel corsa, który prowadził 31-latek potrącił 56-letniego mężczyznę. Pieszy był pod wpływem alkoholu i z obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Natomiast ok. godz. 20.30 na ulicy Chrobrego na przejściu renault scenic potrącił 64-letnią kobietę. Piesza trafiła do szpitala.

- Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności, szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych, a poza miastem o baczniejsze zwracanie uwagi na pobocza. W strugach deszczu czy we mgle, piesi i rowerzyści są po prostu niewidoczni i na reakcję kierowcy bywa czasem za późno - przestrzega Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Zapraszamy do nas: