Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ŚRODEK TYGODNIA
Kamila Baranowska
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

RADOM

Szpitale z naszego regionu ze wsparciem unijnym

wtorek, 12 października 2021 14:29 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera
Radosław Mizera

75 placówek medycznych z terenu województwa mazowieckiego m.in. Radomski Szpital Specjalistyczny i Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przysusze, otrzymają środki na zakup sprzętu medycznego i diagnostycznego.

Decyzją zarządu województwa mazowieckiego kolejne 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 przeznaczonych zostanie na zakup sprzętu medycznego i diagnostycznego. Dodatkowo w szpitalach przeprowadzane są niezbędne prace remontowo-budowlane. Projekt, którego całkowita wartość to 480 mln zł realizuje samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z ponad 70 placówkami medycznymi z całego regionu.

Samorząd Województwa Mazowieckiego już prawie 1,5 roku realizuje projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV2 na terenie województwa mazowieckiego”. Samorząd Mazowsza był pierwszym regionem w Europie, które tak szybko zareagowało na pandemię i rozpoczęło działania ratujące zdrowie i życie zarażonych osób. Obecnie jest to największy projekt dofinansowany ze środków europejskich w naszym województwie. Potrzeby placówek zdrowia są nadal duże, a przed nami czwarta fala pandemii dlatego zwróciliśmy się do Komisji Europejskiej o zwiększenie dofinansowania tego projektu o kolejne 100 mln zł – podkreślił Rafał Rajkowski, wicemarszałek:

Teraz całkowita wartość projektu wynosi 480 mln zł, z czego wsparcie unijne wynosi aż 414,9 mln zł.