Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

RADOM

Stowarzyszenie "Karuzela" otworzyło szkołę podstawową

piątek, 15 października 2021 14:17 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

W Instytucie Rozwoju Dziecka przy ul. Starokrakowskiej została otworzona szkoła podstawowa. Prowadzi ją Stowarzyszenie "Karuzela".

W uroczystym otworzeniu szkoły wzięli udział przedstawiciele władz miasta, województwa, radni miejscy, a także właściciele zaprzyjaźnionych firm. Dyrektor Dariusz Reszke mówi o dumie z otwarcia placówki.

- Duma rozpiera cały zarząd i wszystkich, którzy pracują w tej szkole. Praca z dziećmi to wyzwanie. Każdego dnia, kiedy przychodzimy do szkoły, nie wiadomo, kiedy się spodziewać, ale stajemy na wysokości zadania i to jest dla nas motywujące - mówi dyrektor.

Szkołę prowadzi Stowarzyszenie "Karuzela".

- Nie zamykamy się tylko na pomoc dzieciom, bo obejmujemy nią również rodziców. Nasze podstawowe działania to treningi umiejętności społecznych. Dzieci, które mamy pod opieką zazwyczaj mają problemy z rozumieniem rzeczywistością. Mają one na celu nauczyć ich właściwych relacji. Jesteśmy dumni z tego, co robimy - powiedziała Sylwia Waśkiewicz, prezes Stowarzyszenia "Karuzela".

Placówka powstała ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego.

- Wsparcie samorządu województwa towarzyszy "Karuzeli". Dzisiaj mogę tylko pogratulować aktywności i chęci tworzenia czegoś nowego - mówi wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Po uroczystym otwarciu szkoły odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.