Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Policja szuka świadków ataku napastnika z maczetą

piątek, 03 grudnia 2021 11:34 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Policja szuka świadków i pokrzywdzonych przez napastnika z maczetą - do zdarzenia doszło 13 listopada w centrum handlowym przy ul. Grzecznarowskiego w Radomiu.

- Policjanci z Komisariatu II Policji w Radomiu prowadzą postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Radom-Wschód dotyczące zdarzenia, podczas którego 46-latek z maczetą wszedł do placówki handlowej i groził pracownikom. Poszukujemy świadków oraz pokrzywdzonych zachowaniem podejrzanego - czytamy w komunikacie na stronie KWP w Radomiu.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 13 listopada po godzinie 16.00. Mężczyzna zamknął się w punkcie usługowym z pracownikiem. Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce natychmiast udali się policjanci i obezwładnili mężczyznę.

W poniedziałek, 15 listopada prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. 46-latek odpowie na narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, groźby karalne i pozbawienie wolności.

Decyzją sądu mężczyzna spędzi 3 miesiące w areszcie.

W związku z prowadzonym postępowaniem policja szuka świadków oraz pokrzywdzonych. Osoby proszone są o kontakt z Komisariatu II Policji lub telefonicznie pod numer 47 701 33 45 lub 47 701 33 27.