Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Tak. Pomagam. Wolontariusze Caritas zbierają żywność

piątek, 03 grudnia 2021 19:07 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Trwa zbiórka żywności "Tak. Pomagam". Wolontariuszy Caritas Diecezji Radomskiej spotkamy w sklepach.

Akcja prowadzona jest 3 i 4 grudnia. Wolontariuszy spotkamy w niektórych sklepach, m.in. Kaufland czy Lidl. Chodzi o zebranie żywności z długim terminem przydatności dla osób potrzebujących.

Z naszym mikrofonem udaliśmy się dziś do sklepu Kaufland przy ul. 25 Czerwca. Spotkaliśmy tam wolontariuszy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33.

- Bardzo wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak wiele starszych ludzi ma problemy, żeby zebrać żywność dla siebie. Dlatego uczestniczymy w tej akcji - powiedział Albert, wolontariusz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33.

Opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariatu w PSP nr 33 jest Urszula Banatowska.

- Młodzież bardzo chętnie bierze udział w takich akcjach. W tym roku mamy aż 60 wolontariuszy w naszej szkole. To naprawdę duża liczba dzieci, które poświęcają swój czas po lekcjach i angażują w wiele różnych akcji - mówi Urszula Banatowska.

Wolontariuszy będzie można spotkać w sklepach jeszcze 4 grudnia (sobota), ale akcję można także wesprzeć dostarczając produkty do siedziby Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w terminie do 15 grudnia.