Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

RADOM

Wypowiedz się na temat parku kulturowego Stary Radom

poniedziałek, 06 grudnia 2021 11:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Do 17 grudnia mieszkańcy Radomia mogą wypowiedzieć się na temat przyszłości parku kulturowego Stary Radom.

Jak w przyszłości powinien wyglądać park kulturowy Stary Radom? Właśnie ruszyła sonda publiczna w tej sprawie. Będzie ona prowadzona do 17 grudnia 2021 roku. Celem sondy jest zebranie opinii radomian na temat przedstawionej koncepcji parku kulturowego „Stary Radom”.

Opracowana koncepcja zakłada stworzenie atrakcyjnej, otwartej widokowo przestrzeni pokazującej początki osadnictwa na terenie Radomia w powiązaniu z edukacją ekologiczną. W planach jest m.in. zagospodarowanie grodziska Piotrówka i rekonstrukcja części osady podgrodowej. Koncepcja obejmuje także zlokalizowanie na terenie parku kulturowego Stary Radom placów zabaw, urządzenie "średniowiecznego sadu", wytyczenie ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej i punktów widokowych oraz ustawienie elementów małej architektury takich jak: w tym pomosty, ławki, leżaki, altany, wiaty, rzeźby nawiązujące do średniowiecza. Ma też powstać miejsce do organizacji lekcji muzealnych. Wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

Jak można wypowiedzieć się na temat parku kulturowego Stary Radom? Wiceprezydent Mateusz Tyczyński:

W sondzie można wziąć udział przez wypełnienie ankiety: - w formie elektronicznej - przez przesłanie jej na adres: . - w formie papierowej - w stałych punktach: - Biuro Rady Miejskiej, ul. Rynek 1, - Biuro Obsługi Mieszkańca (pok. 19), ul. Kilińskiego 30, - Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej (pok. 104) ul. Żeromskiego 53, - Centrum Organizacji Pozarządowych i Komunikacji Społecznej, ul. Struga 1, - Centrum Informacji Turystycznej, ul. Rwańska 16.

W ramach sondy odbędą się także spotkania, na których od przedstawicieli Zespołu ds. parku kulturowego „Stary Radom” będzie można uzyskać informacje na temat poszczególnych założeń: - 9 grudnia (czwartek), w godzinach 16.30 – 19.30 - spotkanie informacyjne z prezentacją w Kamienicy Deskurów ul. Rynek 14 i ul. Rynek 15; - 11 grudnia (sobota), w godz. 12.00 – 14.00 - Plac Jagielloński; - 12 grudnia (niedziela), w godzinach 12.00 – 14.00 - parking przy bulwarach, przy ul. Odrzańskiej.