Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

RADOM

Radomska oświata będzie zarządzana przez nowy system

czwartek, 27 stycznia 2022 15:29 / Autor: Kamil Zapora
źródło: UM Radom
Kamil Zapora

Przez kolejne trzy lata w Radomiu będzie funkcjonował Zintegrowany System Zarządzania Oświatą. Dziś została podpisana umowa pomiędzy miastem, a konsorcjum, którego liderem jest VULCAN.

Platforma oświatowa w Radomiu w obecnym kształcie uruchomiona została w 2014 roku. System wdrożono w mieście dzięki współpracy z głównym dostawcą VULCANEM oraz firmami Librus i Wolters Kluwer. Zapewnia ona całą gamę usług publicznych adresowanych do uczniów, rodziców, nauczycieli czy pracowników samorządu. Na co dzień z systemu korzysta około 100 tysięcy rodziców i uczniów oraz ponad 6 tysięcy pracowników jednostek oświatowych i samorządu.

- To zintegrowany system, który łączy wiele dziedzin. Jest zarówno część oświatowa, jak i finansowo-księgowa. Jest to jednocześnie system klasy chmurowej, co sprawia, że ze wszystkich aplikacji będzie można korzystać zdalnie z dowolnego miejsca. Jest to bardzo cenne w obecnej, covidowej sytuacji. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, w którym oczywiście wszystkie dane są odpowiednio zabezpieczone – mówi Jan Oszust, wiceprezes firmy Vulkan:

Radomska platforma to zintegrowany system, składający się 37 modułów, obsługujących wszystkie procesy związane z edukacją w mieście. Zapewnia rodzicom i uczniom dostęp do elektronicznego dziennika oraz rekrutacji elektronicznej. Dodatkowo obsługuje proces zarządzania placówką z pozycji dyrektora oraz organizację oświaty w samorządzie. - Osiem lat współpracy z konsorcjum firm, które dostarczają nam Zintegrowany System Zarządzania Oświatą pokazało jak ogromnym jest on ułatwieniem dla dyrektorów szkół, nauczycieli, a także uczniów i ich rodziców - mówi wiceprezydent Katarzyna Kalinowska:

 

Odświeżona platforma oświatowa zacznie działać wiosną. Nowością będzie m.in. elektroniczny podpis pod wnioskami rekrutacyjnymi, który umożliwi w pełni zdalne i bezpieczne nabory nie tylko w trakcie pandemii, czy szereg rozwiązań dla pracowników oświaty: elektroniczny obieg listy płac, kasę zapomogowo-pożyczkową, obsługę świadczeń socjalnych, czy wsparcie w planowaniu wydatków na oświatę dzięki prognozom dotyczącym uzyskania subwencji. To także dodatkowa korzyść dla pracowników oświaty, którym na bieżąco udostępniane są informacje o urlopach, wynagrodzeniach czy zmianach prawnych.