Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Wydarzenia

Dzień otwarty na wydziale Prawa i Administracji UTH

środa, 13 kwietnia 2022 14:16 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Około 180 uczniów szkół średnich odwiedziło dzisiaj wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Spotkanie uczniów z wykładowcami oraz studentami odbyło się w ramach dni otwartych.

Punktualnie o godzinie 10:00 uczniowie szkół średnich zasiedli w Auli Głównej UTH, aby wysłuchać m.in. wykładu inauguracyjnego oraz dowiedzieć się, co oferuje uczelnia.

- Prawie każdy z prawników, którzy u nas wykładają, pracują jednocześnie pracują jako radcy prawni czy adwokaci - mówi prof. dr hab. Sławomir Bukowski, rektor UTH.

Takie spotkanie wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego organizuje po raz pierwszy.

- W ten sposób chcieliśmy przyszłym studentom dać możliwość poznać nasz wydział. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jak najwięcej o miejscu, z którym planuje się związać kilka najbliższych lat swojego życia - dodaje dr hab. Joanna Smarż, dziekan Wydziału Prawa i Administracji UTH Radom.

W organizację wydarzenia zaangażowali się m.in. studenci prawa.

- Angażujemy się w wiele działań, które są organizowane na naszym wydziale. Dzisiaj chcemy zachęcić uczniów szkół średnich, aby przyszli na nasz wydział - mówi studentka Weronika Ścibor.

A dlaczego warto wybrać studia na radomskiej uczelni?

Po wykładzie inauguracyjnym uczniowie szkół średnich przeszli do mniejszych sal wykładowych, gdzie odbyły się warsztaty.