Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Wydarzenia

Radomski pośredniak zamyka punkt w Kamienicy Deskurów

piątek, 29 kwietnia 2022 09:04 / Autor: Magdalena Król
fot. Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu
Magdalena Król

Dzisiaj kończy działalność punkt dedykowany obywatelom Ukrainy, który był prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Kamienicy Deskurów.

Decyzja ta jest związana ze słabnącym zainteresowaniem prowadzoną tam obsługą w zakresie rejestracji i pośrednictwa pracy obywateli Ukrainy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni, dziennie zgłaszały się 1 – 2 osoby.

- Uruchomienie dedykowanego obywateli Ukrainy punktu na pewno ułatwiło im załatwienie formalności związanych z poszukiwaniem pracy. Pragniemy serdecznie podziękować władzom miasta oraz gospodarzom tego miejsca za współpracę i otwartość. Jeśli sytuacja się zmieni i będzie wymagała obecności naszych pracowników w punkcie pomocy dla obywateli Ukrainy - jesteśmy do dyspozycji. Oczywiście cały czas, od poniedziałku do piątku, nasi pracownicy prowadzą pełną obsługę cudzoziemców w siedzibie urzędu przy ul. Łukasika 3, jak i w siedmiu naszych filiach w powiecie radomskim - podkreśla Sebastian Murawski dyrektor PUP w Radomiu.

Od 21 marca, czyli od dnia uruchomienia punktu, pracownicy PUP-u obsłużyli w Kamienicy Deskurów około 120 obywateli Ukrainy. Natomiast od 14 marca w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu i w filiach, zarejestrowało się blisko 400 osób, w tym ponad 360 kobiet do 45 roku życia.