Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Wydarzenia

Huggy Wuggy zdobywa popularność wśród dzieci. Przedszkola biją na alarm

poniedziałek, 23 maj 2022 13:27 / Autor: Magdalena Król
fot. Przedszkole Publiczne nr 1 w Radomiu/Facebook
Magdalena Król

Przedszkola w Polsce, ale także i w Radomiu przestrzegają rodziców, aby nie ulegali zabawkowym trendom. Mowa tu o pluszaku Huggy Wuggy, który jest niebieski i ma szeroki uśmiech z wielkimi zębami. Pluszak to postać z gry, która przytula, aby zabijać.

W ostatnim czasie coraz częściej wśród małych dzieci można zobaczyć uroczego niebieskiego pluszaka, który ma szeroki uśmiech. Dzieci go uwielbiają, jednak gdy sprawdzimy, co pod nazwą Huggy Wuggy się kryje. Nie będzie nam do śmiechu. Okazuje się, że ta niebieska maskotka to bohater gry dla dorosłych, która przytulając, morduje. - Z dużym zaciekawieniem zaczęliśmy się temu przyglądać, ponieważ maskotka, która zaczęła pojawiać się u dzieci w wieku przedszkolnym, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem u rówieśników, ale równorzędnie z tym zaczęły pojawiać się różne dziwne zachowania, jeżeli chodzi o dzieci i ich interakcje społeczne. Bardzo często zaczęły pojawiać się podduszenia i przyduszenia własnie pod wpływem tej zabawki - mówi dyrektor Przedszkola Publicznego numer 5 w Radomiu Anetta Kwiatek.

W sieci, ale nie tylko, pedagodzy alarmują, aby sprawdzać treści, które docierają do naszych pociech. W wielu przedszkolach wychowawcy informowali rodziców o prawdziwym znaczeniu maskotki.

- Wystosowany został apel do rodziców, o ich czujność. Sama zabawka nie stanowi jakiegoś zagrożenia, dlatego apelujemy do rodziców, aby kontrolowali to, co ich pociechy oglądają w sieci. Tylko w ten sposób możemy temu zapobiec- dodaje Anetta Kwiatek.