Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Wydarzenia

Festyn rodzinny przy PSP nr 29 w Radomiu

czwartek, 26 maj 2022 12:05 / Autor: Magdalena Król
fot. pixabay.com
Magdalena Król

W sobotę, 28 maja, odbędzie się festyn rodzinny przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 29 w Radomiu. Początek o godzinie 14:00.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 przy ul. Ceglanej wraz z parafią pw. Matki Bożej Częstochowskiej zapraszają na festyn rodzinny. Został on przygotowany z myślą o polskich rodzinach, ale równie i dla gości z Ukrainy.

Głównym celem imprezy jest zapewnienie zabawy oraz rozrywki, ale także wsparcie dzieł charytatywnych. Podczas tegorocznego festynu, poprzez sprzedaż pysznych potraw, będą zbierane środki na organizację letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, który zorganizują Rycerze Kolumba. W lipcu planowany jest wyjazd w góry dla młodzieży, a w sierpniu – półkolonie dla dzieci młodszych.

Organizacji festynu przyświeca także idea zniwelowania problemów wynikających z pandemii oraz z zamknięcia młodych ludzi w czterech ścianach.

- Dostrzegamy trudności w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich, apatię oraz przedłużające się u dzieci uczucie smutku, któremu często towarzyszy niechęć do wychodzenia z domu. Chcemy również pomóc dzieciom z Ukrainy, zapomnieć, choć na chwilę, o traumie wojny. Impreza będzie okazją do pielęgnowania więzi rodzinnych, społecznych oraz emocjonalnych, a także do integracji rodzin ukraińskich, które przebywają na terenie Radomia - informują
organizatorzy.

W programie imprezy znajdą się m.in. koncert radomskiego beatboxera o pseudonimie „Koker”, pokazy taneczne podopiecznych Studia Tańca Rejdance, taneczne zabawy integracyjne prowadzone przez profesjonalnych tancerzy, pokazy umiejętności robotów skonstruowanych przez studentów UTH oraz wystawa modeli samolotów i pojazdów przygotowanych przez osoby niewidome oraz słabo widzące. Nie zabraknie dmuchanego zamku, ścianki wspinaczkowej, stanowisk sportowych, zabaw z animatorkami posługującymi się językami polskim i ukraińskim oraz występów artystycznych dzieci z PSP 29.

Festyn, na zakończenie którego zagra ludowy zespół "Królewskie Źródła", potrwa do godz. 17.30.