RADOM

Prawie 800 osób wzięło udział w półmaratonie w Radomiu

niedziela, 26 czerwca 2022 11:31 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Prawie 800 biegaczy wzięło udział X Półmaratonie Radomskiego Czerwca '76. W tym roku start i meta odbyła się przy hali Radomskiego Centrum Sportu na ul. Struga.

Biegacze pobiegli między innymi ulicami 25 Czerwca, Kelles-Krauza, Kilińskiego, Traugutta, Narutowicza, Młodzianowską, Pallotyńską, Sedlaka, Kościuszki, Sienkiewicza, Chrobrego i Żeromskiego. Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia Biegiem Radom:

Bieg wygrał Vladislav Pryamov z Białorusi. Dystans ponad 21 km pokonał w czasie 1:07:35. - Biegło mi sie dobrze. Cieszę się, że pomagaliśmy sobie na trasie. Generalnie trasa była bardzo trudna a organizacja była wzorowa - powiedział zwycięzca biegu:

Wśród kobiet wygrała Lilia Fisikovici z Ukrainy z czasem 1:18:14. - Bardzo podobała mi się impreza. Warunki pogodowe były trudne. Trasa była wymagająca. Dużo było podbiegów - mówiła Lilia Fisikovivi:

Najlepszy z Polaków Mateusz Kaczor zajął drugie miejsce i do zwycięzcy stracił zaledwie 14 sekund. - Trasa była bardzo wymagająca. Cieszę się z drugiego miejsca. Dwa tygodnie miałem kontuzję. Wynik nie jest szczytem moich możliwości - mówił Mateusz Kaczor:

- Cieszę się, że na starcie stanęło tak wielu ludzi, którzy razem z nami chcą upamiętnić, że tutaj wszystko się zaczęło - mówił Radosław Witkowski, prezydent Radomia, wspominając o wydarzeniach w Radomiu w czerwcu 1976 roku.

Półmaraton Radomski Czerwiec;76 miał również wymiar charytatywny - mówi Katarzyna Fryczkowska ze Stowarzyszenia Biegiem Radom:

Zanim uczestnicy wyruszy w trasę, uczcili minutą ciszy pamięć Rafała Dąbrowskiego, biegacza, który rok temu zmarł tuż przed metą.