Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

RADOM

Radni podzieleni ws. budowy centrum treningowego Radomiaka

poniedziałek, 27 czerwca 2022 18:37 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Coraz bliżej rozpoczęcia budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego "Radomiak", które ma powstać u zbiegu ulicy Czarnieckiego i Folwarcznej w Radomiu. Radomscy radni wyrazili zgodę na zbycie w trybie bezprzetargowym nieruchomości na których Fundacja "Radomiak" zrealizuje inwestycję. Jednocześnie Rada Miejska udzieliła bonifikaty od ceny sprzedaży w wysokości 99%. Za uchwałą głosowało 9 radnych, 8 było przeciw a 5 wstrzymało się od głosu.

Prezes Radomiaka Radom Sławomir Stempniewski powiedział, że klub oczekiwał na przegłosowanie uchwały. - Ministerstwo sportu jest gotowe przekazać środki na budowę centrum sportowego, ale musimy mieć prawo do gruntów - wyjaśnił prezes Stempniewski:

To nie koniec wymagań od klubu, bowiem do końca roku trzeba wybudować dwa boiska piłkarskie - mówi architekt Robert Kornatka. Ich koszt to około 15 mln złotych. 9 mln zł ma pochodzić z kancelarii premiera a pozostała kwota to dotacja z ministerstwa sportu:

O uchwale zdecydował o tym jeden głos. Jak miasto chce się zabezpieczyć na wypadek niezrealizowania inwestycji? Jerzy Zawodnik, wiceprezydent miasta:

Za uchwałą głosował m.in. radny Dariusz Wójcik:

Jak już informowaliśmy, że ministerstwo Sportu wesprze budowę Centrum Sportowo-Szkoleniowego "Radomiak". Kluby Ekstraklasy i 1 Ligi piłki nożnej otrzymają rządowe wsparcie w łącznej kwocie 150 milionów złotych. To dodatkowe, nowe środki z budżetu państwa, które pozwolą zdynamizować rozwój infrastruktury piłkarskiej w Polsce w ramach innowacyjnego Programu Wsparcia Mistrzów. Ministerstwo Sportu i Turystyki będzie koordynatorem rządowego projektu, którego łączne nakłady przekroczą 700 milionów złotych.

Wsparcie kierowane w stronę klubów piłkarskiej Ekstraklasy i 1 Ligi w formie jednorazowej dotacji pozwoli na poprawę warunków szkolenia i unowocześnienie krajowej bazy piłkarskiej, a co za tym idzie sukcesywne podnoszenie jakości i atrakcyjności polskiej piłki klubowej. Jako pierwszy na ofertę resortu odpowiedział klub Radomiaka Radom. To właśnie klub z Radomia jest pierwszym klubem w Polsce, który przystąpił do tego programu przedstawiając konkretne zamierzenia. Dzięki współpracy powstanie kompleks boisk, w tym jedno boisko kryte, a także całe zaplecze, m.in. bursa i szkoła sportowa. Koszt budowy Centrum Sportowo-Szkoleniowego "Radomiak" wyniesie ok. 50 mln złotych.