Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

RADOM

Wielka zbiórka makulatury i elektrycznych śmieci w Radomiu

wtorek, 28 czerwca 2022 10:08 / Autor: Monika Nowakowska
foto: Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Stare telewizory, nieużywane telefony, zepsute pralki, uszkodzone elektronarzędzia, niedziałające lodówki, porzucone elektroniczne zabawki - 2 lipca w godzinach od 10.00 do 14.00 na parkingu przed hipermarketem przy u. Toruńskiej w Radomiu prowadzona będzie zbiórka makulatury i elektrośmieci.

Lista elektrośmieci, które przechowujemy w naszych domach i mieszkaniach jest naprawdę długa. To, że zabierają one cenną przestrzeń to tylko jeden i wcale nie najważniejszy powód, by się ich pozbyć. W zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, mieszkańcy otrzymają nasiona łąk kwietnych i miododajnej facelii.

W czasie zbiórki będzie prowadzona akcja informacyjna o potrzebie sortowania i właściwego gospodarowania odpadami. Organizatorzy zbiórki zachęcają wszystkich mieszkańców Radomia do tego, by wzięli udział w darmowej zbiórce elektrośmieci. - Przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny do recyklingu chronimy siebie, swoich najbliższych, ale także środowisko naturalne – tłumaczą.

Wszystkie elektroodpady trafią do profesjonalnego zakładu przetwarzania MB Recycling, w którym odzyskuje się metale żelazne, metale nieżelazne, szkło i  tworzywa sztuczne. - Z części odzyskanych surowców, Fundacja Odzyskaj Środowisko buduje ule z recyklingu oraz tworzy dzieła sztuki w nurcie trash art. Nasze wystawy oraz ule można oglądać np. w trakcie eko pikników. Warto nadawać rzeczom drugie życie – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Zbiórka organizowana jest w ramach projektu Elektryczne Śmieci realizowanego wspólnie przez Miasto Radom, E.Leclerc Radom, RLG Relectra , MB Recycling oraz Fundację Odzyskaj Środowisko.