Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

RADOM

Robotyka i automatyzacja procesów - nowy kierunek studiów na UTH

piątek, 01 lipca 2022 10:35 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu uruchomił nowy kierunek studiów. Studenci będą mogli kształcić się w zakresie robotyki i automatyzacji procesów.

Zgodę na uruchomienie nowego kierunku wydało Ministerstwo Edukacji i Nauki. Po ukończeniu studiów absolwenci będą mogli znaleźć zatrudnienie na stanowiskach związanych z obsługą i nadzorem obrabiarek i linii produkcyjnych, robotyzacją procesów wytwarzania w przedsiębiorstwach branży przemysłu maszynowego, czy w ośrodkach badawczo-rozwojowych zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych technologii.

- To kierunek techniczny realizowany na Wydziale Mechanicznym w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia. Obejmuje innowacyjne zaprojektowane treści nauczania, skierowane wprost na potrzeby nowoczesnego rynku pracy. Nasz absolwent pozyska wiedzę i umiejętności z zakresu budowy i programowania robotów, automatyzacji maszyn i procesów produkcyjnych, programowania cyfrowych obrabiarek CNC i sterowników przemysłowych PLC, a także technologii przemysłu 4.0 - tłumaczy prof. Dariusz Trześniowski, rzecznik UTH.

Otworzenie kierunku jest odpowiedzią uczelni na zapotrzebowanie na rynku pracy. Poszukiwani są bowiem specjaliści w zakresie programowania produkcji.