Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Pierwsze zwycięstwo Czarnych w ekstraklasie

niedziela, 27 października 2013 16:10 / Autor:

Czarni Radom odnieśli w sobotę pierwsze zwycięstwo w siatkarskiej PlusLidze.

Wygrali na wyjeździe z Transferem Bydgoszcz 3:1. Zaczęli jednak słabo od przegrania pierwszego seta 18:25. Trzy następne sety to pokaz woli walki i zacięcia u radomskich siatkarzy, choć problemów nie brakowało. Nerwowo było aż do pilki setowej w czwartym secie. Ostatecznie wygrali go wojskowi 28:26. - Przeogromnie się z tego zwycięstwa cieszymy, bo wygraliśmy na trudnym terenie, w bardzo dramatycznych okolicznościach. Równie dobrze mógł być wynik odwrotny. Jak się przegrywa lub wygrywa gładko 3:0 to sportowcy to na pewno mniej przeżywają. Dzisiejszy mecz wygraliśmy po bardzo ciężkim boju i z tego radujemy się podwójnie. Jak zwykle dużą mobilizacją było dla nas to, że byli z nami nasi kibice oraz sponsorzy. Pokazuje to, że siatkówka w Radomiu jest dla nich ważna. Za ich wsparcie zrehabilitowaliśmy się wygraną - mowił po meczu trener Cerrad Czarnych Radom, Robert Prygiel.

O komentarz poprosiliśmy rownież Sławomira Monika, rzecznika prasowego Czarnych:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Transfer Bydgoszcz 1:3 (25:18,21:25, 26:28, 26:28 ) Cerrad Czarni Radom

Składy:

Transfer Bydgoszcz: Yasser, Wika, Jutrkiewicz, Zniszczoł, Salas, Janeczek, Bonisławski (libero) oraz Nowakowski, Waliński, Sieńko

Cerrad Czarni Radom: Ostrowski, Neroj, Wachnik, Westphal, Kooistra, Kamiński, Kowalski (libero) oraz Gutkowski, Radomski, Piovarci, Bołądź