Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

RADOM

Radomskie szkoły mają powody do dumy

czwartek, 23 lutego 2023 11:55 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Katarzyna Kalinowska
Monika Nowakowska

Radomskie szkoły sprzyjają nauce języków obcych - Radom znalazł się na trzecim miejscu w Polsce w rankingu miast sprzyjających wychowywaniu pokolenia wielojęzycznego - chwali wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

W zestawieniu opracowanym przez portal Preply – internetowa platforma edukacyjna znajduje się kilkadziesiąt klas z nauczaniem dwujęzycznym. O rezultacie poinformowała na Facebooku wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.

- Nasz wynik pokazuje, że wysiłki podejmowane przez dyrekcje szkół, ukierunkowane na poszerzanie oferty klas dwujęzycznych przynoszą pozytywne efekty - chwali  wiceprezydent:

 

Oddziały dwujęzyczne znajdują się w szkołach podstawowych nr 1 (język niemiecki), 9 (angielski), 15 i 34 (niemiecki). Natomiast na poziomie ponadpodstawowym dwujęzyczne klasy funkcjonują w liceach ogólnokształcących nr: IV (hiszpański), V (angielski) i VI (niemiecki). - To bardzo ważny element naszego systemu edukacji. To znacznie poszerza bowiem możliwości i daje absolwentom większe szanse na rynku pracy - podkreśla Katarzyna Kalinowska.

Więcej o badaniach TUTAJ