Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Maria Katarzyna Drexel, dziewica
Dziś jest: Niedziela, 03 marca 2024

RADOM

Zatrzymany trzeci mężczyzna w związku z wybuchem w Wojsławicach

niedziela, 02 lipca 2023 00:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Mazowiecka Policja
Elżbieta Warchoł

Policja zatrzymała trzeciego mężczyznę, który przyczynił się do eksplozji pocisku artyleryjskiego w okolicy Wojsławic. Ujawniono także kolejne niewybuchy.

We wtorek, 27 czerwca policjanci z Radomia wspólnie z policjantami z KWP w Olsztynie i KPP w Mrągowie zatrzymali na terenie województwa warmińsko-mazurskiego 34-latka, który brał udział w  zdarzeniu, w wyniku którego doszło do eksplozji pocisku artyleryjskiego-informuje Zespół prasowy KWP zs. w Radomiu. Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania i posługiwania się przyrządem wybuchowym, za co zgodnie z art. 171 kk grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo przy zatrzymanym tuż po zdarzeniu 29-latku, policjanci ujawnili narkotyki. Mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące, a wobec pozostałych dwóch mężczyzn prokurator zastosował dozór policyjny-informują policjanci z mazowieckiej policji.

Zatrzymani mężczyźni wskazali policjantom miejsce znalezienia pocisku. Funkcjonariusze zwrócili się do saperów o sprawdzenie wskazanego obszaru. Wojskowi z I Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie bardzo skrupulatnie przez 3 dni sprawdzali teren, w wyniku czego znaleźli kolejne niebezpieczne niewybuchy. 22 pociski artyleryjskie i 2 zapalniki zostały przez nich przetransportowane i zdetonowane-informuje Zespół prasowy KWP zs. w Radomiu.

Przypomnijmy. Mężczyźni znaleźli w lesie pocisk prawdopodobnie z II wojny światowej. Włożyli go do metalowego garnka, polali łatwopalną substancją i podpalili. Moment ten nagrali telefonem. Palący się pocisk zostawili i poszli do domów. Do zdarzenia doszło 26 czerwca 2023 roku.

Policja apeluje do wszystkich osób, aby w razie znalezienia niewypału, niewybuchu lub przedmiotu niewiadomego pochodzenia: nie dotykać, nie ruszać, nie przenosić przedmiotu wybuchowego, zaznaczyć miejsce i niezwłocznie oddalić się z zagrożonego terenu. O znalezisku należy natychmiast powiadomić służby.