Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021

RADOM

Zbiórka krwi na meczu Czarnych

piątek, 01 listopada 2013 16:54 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Cerrad Czarni Radom i Stowarzyszenie CZARNI Radom organizują zbiórkę krwi dla Jacka Kasprzyka, dyrektora Orlen Ligi, zmagającego się z białaczką szpikową. Akcja przeprowadzona zostanie już w najbliższą sobotę przy okazji meczu Cerrad Czarni Radom - Skra Bełchatów.

Chcący oddać krew dla Jacka Kasprzyka będą mogli to uczynić w specjalistycznym autobusie Stacji Krwiodawstwa. Autokar przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na ul. Narutowicza pojawi się już o godz. 15. - Jacek Kasprzyk potrzebuje naszej pomocy. Wierzę, że sympatycy siatkówki w Radomiu, którzy już wiele razy pomagali potrzebującym, przyłączą się do tej ogólnopolskiej kampanii i tym razem nie zawiodą - zachęca Janusz Stańczuk, prezes Czarnych.

Z apelem o wsparcie zwrócili się najbliżsi chorego. - Dla większości z Was ta wiadomość jest ogromnym zaskoczeniem, ale niestety Jacek jest poważnie chory. Jest w trakcie bardzo silnej chemioterapii, której, ze względu na jego znaną i widoczną siłę, dostaje dawki ponad normatywne. Brakuje płytek krwi i samej krwi dla Jacka! Grupa O RH+, ale jeśli tylko chcecie i możecie pomóc, stacja przyjmie każdą grupę krwi, wymieniając później na niezbędną Jackowi. Oddanie krwi zajmuje max. 15 min, tylko trzeba się wcześniej zarejestrować, co może trochę potrwać. Oddanie płytek krwi, które są najważniejsze dla Jacka, trwa niewiele ponad godzinę - głosi specjalne oświadczenie.

Sobotnia akcja trwać będzie ok. 4 godzin, ale krew oddać będzie można oczywiście też w innym terminie w siedzibie regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul Limanowskiego. Więcej o akcji, a także o tym jakie warunki trzeba spełnić aby oddać krew, dowiedzieć można się na stronie:www.krewdlajacka.pl.