Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ryszard Pampuri, zakonnik
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Petrykozy
Dziś jest: Niedziela, 18 kwietnia 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

RADOM

Pomóż zwierzętom na zimę

poniedziałek, 04 listopada 2013 09:24 / Autor:

Coraz bliżej zimy, a to trudna pora roku dla bezdomnych zwierząt. Dlatego już teraz szykuje się do niej Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. 

- Przede wszystkim prosimy wszystkich mieszkańców o przynoszenie do schroniska, a nie wyrzucanie starych kołder, koców, materaców, ręczników, ubrań. Proszę tego nie wyrzucać, bo każda taka rzecz przyda się dla zwierząd do schroniska na zimę - mówi kierownik schroniska, Agnieszka Urbańska. Prócz tego potrzebne są miski, smycze, obroże. Te wszystkie rzeczy należy przywozić do schroniska przy ul. Witosa codziennie do godz. 19. Warto wcześniej umówić się telefonicznie.

Poza tym, i tu już nie trzeba jechać do schroniska, odbywają się zbiórki karmy dla zwierząt. Przynosimy karmę suchą, w puszkach, ryż, makaron Najbliższa zbiórka odbędzie się 15 - 17 listopada w markecie MarcPol w Galerii Słonecznej, a kolejna w E.Leclercu - od 22 do 24 listopada.

Schronisko przeszło w ostatnim czasie także mniejsze i większe remonty. Dużym udogodnieniem jest nowa wentylacja w kuchni. Obecnie kończy się modernizacja czterech boksów. Wymieniane są wylewki, odnawiane są ogrodzenia wybiegów. Są nowe budy i nowe palety.

W radmoskich schronisku przebywa obecnie 570 psów i 20 kotów.